#

Szczotkowanie i nitkowanie zębów

  • 19 lutego 2022

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć wprowadzać swoje dzieci na drogę solidnej rutyny w dbaniu o zęby. Zalecamy jak najwcześniejsze nauczenie dzieci prawidłowych technik szczotkowania i nitkowania zębów. Kiedy dzieci odwiedzają The Super Dentists, otrzymają spersonalizowany instruktaż i zachętę do szczotkowania i nitkowania zębów. W końcu chcemy, aby dzieci miały supermoc, aby zachować swoje zęby na całe życie. Pomiędzy wizytami stworzyliśmy filmik, który ma zachęcić dzieci do bycia super bohaterami dobrej opieki dentystycznej poprzez prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie zębów.

Wybór ulubionej szczoteczki do zębów, takiej jak Super Szczoteczka, pokaże dzieciom, że szczotkowanie zębów może być zabawą. Mogą wybierać spośród ulubionych postaci z serii Super Dentists, a jeśli nie mogą się zdecydować, jest też zestaw czterech szczoteczek w edycji kolekcjonerskiej! Wykorzystując magię rozszerzonej rzeczywistości, nasza postać Tooth Keri wyskakuje z naklejki, którą umieścisz na swoim lustrze w łazience, i uczy dzieci, jak szczotkować i nitkować zęby. Super Szczoteczka ma dwuminutową piosenkę o szczotkowaniu zębów, dzięki czemu wiesz, że dzieci szczotkują je wystarczająco długo. Super Szczoteczkę do zębów można kupić w każdym z naszych sześciu gabinetów w specjalnej cenie dla Super Pacjentów lub na Amazon.

Porady dla Super Rodziców

  • "Jaka jest najlepsza szczoteczka do zębów dla mojego dziecka?" to jedno z pytań, które najczęściej otrzymujemy od rodziców. Dr Kami Hoss, nasza współzałożycielka, wyjaśnia kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę.
  • Inne pytanie, które otrzymujemy, brzmi: "Jaki jest najlepszy rodzaj pasty do zębów dla mojego dziecka?". Dr Hoss ponownie na ratunek z tym, co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji.
  • Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty, używając pasty z fluorem (dzieci poniżej szóstego roku życia powinny używać tylko pasty wielkości ziarnka grochu i powinny być poinstruowane, aby nie połykały).
  • Szczotkuj zęby delikatnymi, krótkimi pociągnięciami i zwracaj uwagę na każdy ząb z przodu i z tyłu, w tym na linię dziąseł. Szczotkuj powierzchnię żującą każdego zęba i język. Upewnij się, że dokładnie oczyściłeś miejsca, w których wykonano prace stomatologiczne, takie jak plomby i korony.
  • Zaleca się stosowanie szczoteczki do zębów o miękkim włosiu, a mała główka szczoteczki może ułatwić dotarcie do tylnych zębów. Szczoteczki zasilane elektrycznie mogą być bardziej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej i cząstek jedzenia, ale szczoteczka manualna również świetnie sobie radzi.
  • Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie, być może przed snem. Owiń nić dentystyczną wokół palców i delikatnie przesuwaj ją wzdłuż każdego zęba, tworząc kształt litery C. Przesuwaj nić dentystyczną w górę i ostrożnie w dół, aż do linii dziąseł. Nitkowanie dociera do miejsc, do których nie dociera szczoteczka do zębów.
  • Znajdź nić dentystyczną, która jest dla Ciebie najwygodniejsza, bez względu na to, czy jest niewoskowana czy woskowana. Dostępne są również różne smaki, abyś mógł cieszyć się nitkowaniem.
  • Wypłucz, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Szczotkowanie i nitkowanie zębów was last modified: Czerwiec 29th, 2020 by tinyfrogsupport