Stomatologia & Ortodoncja

#

Mama.com | Jaki typ szczoteczki do zębów jest najlepszy?

  • 25 lipca 2022

Przez cały czas, który spędziłeś na poszukiwaniu najlepszych produktów dla dzieci, narzędzi i materiałów do pokoju dziecinnego, które ułatwią Ci życie, gdy Twój maluch się urodzi, prawdopodobnie zastanawiałeś się nad tym, jaki rodzaj szczoteczki do zębów będzie najlepszy dla Twojego dziecka, dopóki nie wyskoczy mu pierwszy mały ząbek.

Jeśli teraz zastanawiasz się, jak wybrać szczoteczkę do zębów, jesteś we właściwym miejscu. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko właśnie zaczęło ząbkować, czy też jest już gotowe do podjęcia obowiązków codziennego szczotkowania zębów, istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć w zależności od wieku, rozwoju, zdolności i preferencji Twojego dziecka.

Dr Kami Hoss, specjalista ortodontyczny i dentysta w Kalifornii, uważa, że znalezienie odpowiedniej szczoteczki do zębów jest ważnym pierwszym krokiem. "Dzieci powinny lubić, a nawet kochać, swoje szczoteczki do zębów, więc są zachęcane do ich używania", powiedział Mom.com. "W rzeczywistości ponad jedna trzecia dzieci myje zęby mniej niż dwa razy dziennie. Istnieje wiele różnych szczoteczek do zębów z fajnymi wzorami, muzyką i światłami, aby szczotkowanie było zabawą."

Jamie Reed zgadza się, że uczynienie szczotkowania zębów zabawą dla jej dziecka jest kluczowe. "Próbowałam nowych rzeczy dla mojego malucha, jeśli chodzi o szczoteczki do zębów. Próbowaliśmy elektrycznych, a teraz próbujemy świecących", powiedziała Mom.com

Hoss radzi rodzicom, aby starannie wybierali, decydując, jaki rodzaj szczoteczki do zębów jest najlepszy dla ich dziecka. "Wszystko, co trafia do ust dziecka, musi być bezpieczne i wysokiej jakości. Mamy muszą zwrócić szczególną uwagę na włosie" - instruuje.

Wybierając jakikolwiek produkt stomatologiczny dla siebie lub swojego dziecka, pamiętaj, aby szukać na opakowaniu pieczęci American Dental Association Seal of Acceptance. Firmy są zobowiązane do ponownego ubiegania się o Seal of Acceptance co trzy lata, aby móc używać go na swoich opakowaniach. Jest to ogólnobranżowe oznaczenie, że produkty stomatologiczne, takie jak szczoteczki do zębów dla dzieci, są bezpieczne i skuteczne.

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj szczoteczki do zębów jest najlepszy, weź pod uwagę wiek i rozwój Twojego dziecka. Poniższe wskazówki powinny pomóc Ci znaleźć najlepszą szczoteczkę do zębów dla Twojego dziecka.

Najlepsze opcje szczoteczek do zębów dla dzieci

Dopóki Twoje dziecko nie zacznie ząbkować, wystarczy, że po karmieniu przetrzesz usta czystą, wilgotną, delikatną ściereczką, aby utrzymać zdrowe dziąsła i zapobiec gromadzeniu się bakterii. Używaj szczoteczki do zębów w nocy, aby stworzyć wieczorną rutynę. W miarę jak Twoje dziecko będzie rosło, rutyna ułatwi przejście do łóżka.

Inną opcją dla niemowląt jest miękka szczoteczka do dziąseł, która mieści się na czubku palca. Te silikonowe masażery do zębów dla niemowląt są przeznaczone dla niemowląt w wieku powyżej dwóch miesięcy. Gdy u Twojego dziecka pojawi się pierwszy ząb, uzasadniona jest wizyta u dentysty. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy dziecko ma około 6 miesięcy. Wizyta ta daje Ci szansę na rozwianie wszelkich wątpliwości, które możesz mieć z dentystą dziecka i jest dobrym sposobem na sprawdzenie potencjalnych problemów stomatologicznych, które mogą się pojawić.

Wybór szczoteczki do zębów dla starszych dzieci

Najlepszy typ szczoteczki do zębów
Dla niemowląt i małych dzieci preferowana jest szczoteczka do zębów dla dzieci z mniejszą główką i bardzo miękkim włosiem. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat dobrze radzą sobie ze szczoteczką do zębów o średniej wielkości powierzchni włosia i miękkim włosiu.

Czy powinienem kupić elektryczną szczoteczkę do zębów dla mojego dziecka?
Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego (ADA) zarówno manualne, jak i elektryczne szczoteczki dla dzieci skutecznie usuwają płytkę nazębną z zębów Twojego dziecka. Często jednak szczoteczka elektryczna może być preferowana dla osób mających problemy ze sprawnością. "Osoby starsze, osoby niepełnosprawne lub dzieci - lub te, które mają urządzenia dentystyczne, takie jak aparat ortodontyczny, mogą uznać zasilaną elektrycznie szczoteczkę do zębów za łatwiejszą w użyciu", zgodnie z witryną ADA.

Aby uzyskać pomoc w wyborze najlepszej elektrycznej szczoteczki do zębów dla swojego dziecka, zapoznaj się z listą zakupów ADA, na której znajdują się marki szczoteczek do zębów i produkty opatrzone znakiem jakości ADA.

Najlepsza szczoteczka do zębów do aparatów ortodontycznych

Dzieci z aparatami ortodontycznymi stają przed dodatkowymi wyzwaniami, gdy próbują utrzymać zęby w czystości. Możesz pomóc zaszczepić dobre nawyki pielęgnacyjne od samego początku, zapewniając dziecku odpowiednie narzędzia.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów (AAO), nitkowanie przed szczotkowaniem zębów jest niezbędne. W demonstracji wideo AAO proponuje nitkarkę wielokrotnego użytku do przeciągania nici pod każdym drutem łuku aparatu ortodontycznego. Dla osób noszących aparaty ortodontyczne, najlepsza szczoteczka do zębów będzie miała miękkie włosie. Wybierz szczoteczkę z kanałem w środku. Dzięki temu krótsze włosie szczotkuje obszar wokół aparatu, podczas gdy dłuższe włosie dociera bezpośrednio do zęba.

Mama czterech Laura Canada Oneill zaoferowała dodatkową wskazówkę. "Zdobądź elektryczną szczoteczkę do zębów i wybieranie wody", powiedziała Mom.com. "Dla moich starszych chłopców ortodonta zawarł elektryczną szczoteczkę do zębów z okrągłymi głowami, które dobrze działały z aparatami ortodontycznymi. Wodny pick działa dobrze dla każdego, ale szczególnie dla tych z aparatem ortodontycznym".

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na stronie Mom.com

https://mom.com/kids/what-type-of-toothbrush-is-best-for-my-child/best-toothbrush-for-braces

Mama.com | Jaki typ szczoteczki do zębów jest najlepszy was last modified: Lipiec 8th, 2020 przez Super Dentyści