Stomatologia & Ortodoncja

#

5 najlepszych kobiet w branży stomatologicznej

  • 31 października 2021

 

Fala odwraca się w dziedzinie stomatologii, jak coraz więcej nowych dentystów są kobiety. Nie jest jasne, co spowodowało ten nagły wzrost liczby kobiet dentystów, ale nie da się zaprzeczyć jego szybkiemu wzrostowi. Według Diringer and Associates, spośród nowych aktywnych zawodowo dentystów (tych, którzy ukończyli szkołę dentystyczną w ciągu ostatnich 10 lat), 38 procent stanowią kobiety. W sumie 60 procent dentystów, którzy mają 44 lata lub mniej, to kobiety.

Wraz ze wzrostem liczby kobiet w branży stomatologicznej rośnie również ich uznanie za doskonałość w swojej dziedzinie. Dentalproductsreport.com opublikował niedawno artykuł zatytułowany "Top 25 Women in Dentistry". Kobiety zostały wybrane na podstawie setek nominacji. Kobiety, które znalazły się na liście zostały wybrane na podstawie liczby nominacji, które otrzymały, jakości nominacji i zdolności pisarza do wykazania wyraźnego wkładu kobiety w społeczność stomatologiczną.

Poniżej przedstawiamy pierwszą piątkę z ich listy oraz dlaczego zostały wybrane jako część Top 25 Women in Dentistry:

1. Dr. Anissa Holmes. Holmes jest jedną z tych rzadkich właścicielek gabinetu stomatologicznego, która jest kobietą, co prawdopodobnie przyczyniło się do jej sukcesu. (Większość kobiet w dziedzinie stomatologii pracuje tylko na pół etatu i nie posiada własnej praktyki). Po kilku latach praktyki dentystycznej w Stanach Zjednoczonych, Holmes przeniosła się na Jamajkę i założyła Jamaica Cosmetic Dental Services. Od samego początku stworzyła na wyspie gabinet doskonałości.

Holmes jest znana z kilku rzeczy. Po pierwsze, ona zawsze znajduje nowe sposoby, aby dotrzeć do swoich pacjentów w sposób, który rozwiewa ich strach przed pójściem do dentysty i sprawia, że czują się komfortowo. Jej pasją jest budowanie relacji i poprawianie uśmiechów.

Po drugie, spędza niezliczone godziny każdego roku kontynuując swoją edukację, dzięki czemu może być na szczycie swojej gry w branży stomatologicznej, rozumiejąc zmieniającą się dynamikę stomatologii i nowe technologie, które wpływają na jej dziedzinę.

Po trzecie, jest uznawana za wybitną służbę na rzecz swojej społeczności. Holmes i jej zespół kilka razy w roku udają się do szkół podstawowych na Jamajce, ucząc dzieci o zdrowiu jamy ustnej i zachęcając je do bycia najlepszymi. Ona również rozdaje uśmiech makeover każdego roku do kogoś, kto naprawdę tego potrzebuje, ale nie może sobie pozwolić na to na własną rękę.

2. Jennifer Fullem. Fullem jest kierownikiem biura w Sharon B. Mateja, D.D.S. Esthetic Restorative Dentistry. Chociaż Fullem nie jest bezpośrednio zaangażowana w kliniczną opiekę nad pacjentami, jest twarzą swojego gabinetu. To ona jako pierwsza wita pacjentów wchodzących do gabinetu i jako ostatnia żegna ich wychodzących. Pełniąc tę funkcję, Fullem nieustannie dokształca się w zakresie tego, co dzieje się w świecie stomatologii i zmieniających się technologii, które są dostępne. Chce być pomocna dla wszystkich pacjentów gabinetu. Zdobywanie wiedzy na temat stomatologii pozwala jej upraszczać i wyjaśniać pacjentom skomplikowane plany leczenia. Pomaga to pacjentom w podjęciu świadomej decyzji, co pozwala na dokończenie leczenia w komfortowym dla nich tempie i dostosowanym do ich potrzeb.

Poza inicjatywą kształcenia się w zakresie ważnych praktyk stomatologicznych, Fullem wdraża i utrzymuje różne systemy i procedury biurowe w gabinecie, a także szkoli personel w zakresie korzystania z najnowocześniejszych technologii, które gabinet nabywa w miarę potrzeb.

3. Bobbie Jo Redmon. Redmon jest asystentką stomatologiczną w biurze zatrudniającym 30 osób, które regularnie przyjmuje 120 pacjentów każdego dnia. Redmon jest uznawana za swoją zdolność do równoważenia wszystkich wymagań swojej pracy przy jednoczesnym utrzymaniu pozytywnego doświadczenia pacjenta. Swoją karierę rozpoczęła jako recepcjonistka na pół etatu, a następnie przeszła drogę do stanowiska kierownika klinicznego, przewyższając wszystkie asystentki i higienistki stomatologiczne w swoim gabinecie. Jej uwaga skupia się na dążeniu do tego, aby zmienić życie swoich pacjentów poprzez ich zdrowie dentystyczne, kosmetyczny wygląd i pomoc w poprawie ich samooceny.

 

4. Dr Janet Harrison. Harrison jest kierownikiem Katedry Stomatologii Odtwórczej na University of Tennessee Health Science Center College of Dentistry w Memphis. Uczy podstaw stomatologii operacyjnej i jest uwielbiana przez swoich studentów. Jako nauczycielka, towarzyszy młodym studentom stomatologii, ucząc ich podstaw stomatologii i pomaga im w ich rozwoju jako dentystom lub asystentom stomatologicznym.

5. Collen Kelleher-Sorrentino, CFA. Kelleher-Sorrentino jest stomatologicznym doradcą finansowym. Pomaga swoim klientom w realizacji ich celów finansowych. Pracuje z osobami indywidualnymi, rodzinami, instytucjami i funduszami wieczystymi. Daje każdemu klientowi dogłębną analizę jego ogólnego obrazu finansowego, aby pomóc mu w opracowaniu solidnego planu finansowego dla niego. Mimo, że pracuje za kulisami, dała się poznać z doskonałej pracy w branży stomatologicznej dzięki planowaniu finansowemu i coachingowi.

Kogo nominowałbyś jako jedną z najlepszych kobiet w branży stomatologicznej?