Stomatologia & Ortodoncja

#

Aplikacje dentystyczne: poprawa doświadczenia stomatologicznego

  • 4 listopada 2021

 

Szczotkowanie zębów przez zalecane dwie minuty, dwa razy dziennie (jeśli w ogóle), może być wyzwaniem, szczególnie dla dzieci. Na szczęście w tym właśnie mogą pomóc smartfony!

Istnieją aplikacje dentystyczne i zdrowotne tworzone przez cały czas, aby motywować i zachęcać ludzi do dbania o siebie w tych dwóch obszarach. W świecie dentystycznym aplikacje te mogą pomóc nam w praktykowaniu dobrych nawyków stomatologicznych.

Poniżej znajduje się pięć najlepszych aplikacji dentystycznych (wszystkie darmowe), które mogą pomóc zarówno dzieciom, jak i rodzicom w szczotkowaniu zębów przez odpowiednią ilość czasu. Wyznaczą ci czas, zmotywują do szczotkowania i sprawią, że ten poranny i wieczorny rytuał będzie nieco mniej prozaiczny.

1. Aquafresh Brush Time

Ta aplikacja została stworzona po to, aby mycie zębów stało się zabawą dla dzieci i mniejszym bólem głowy dla rodziców, którzy próbują zmotywować swoje pociechy do mycia zębów. Dzięki Aquafresh Brush Time Twoje dzieci mogą stworzyć własną, konfigurowalną postać, zwaną Nurdle, którą mogą ubrać w koszule, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne itp. Aplikacja może pomieścić kilka różnych postaci jednocześnie, więc dzieci nie będą musiały walczyć o to, kto ma zrobić Nurdle.

Po dostosowaniu Nurdle, Nurdle dostaje dzieci gotowe do mycia zębów i mówi im, podczas gdy są one szczotkowanie, kiedy trzeba przełączyć się do innego obszaru jamy ustnej. Gdy czas odlicza się od dwóch minut, odtwarzana jest piosenka, która zachęca dzieci do tańca podczas szczotkowania. (Dwie minuty to zalecany czas mycia zębów, więc Nurdle odlicza go za dzieci, śpiewając wesołą piosenkę). Kiedy dziecko skończy myć zęby, może zdobyć punkty tylko za mycie zębów, które mogą być później wykorzystane do dalszego dostosowywania ich Nurdle.

2. Szczotka DJ

Może to nie tylko twoje dzieci potrzebują motywacji do mycia zębów; może masz własne problemy z myciem zębów. Aby uzyskać bardziej dorosłą wersję aplikacji Aquafresh Brush Time, zapoznaj się z aplikacją Brush DJ. Brush DJ pobiera losowo piosenkę z telefonu lub tabletu i odtwarza jej dwie minuty - zalecane przez dentystów dwie minuty, które powinieneś przeznaczyć na mycie zębów. Kiedy zaczyna się piosenka, zacznij myć zęby; kiedy piosenka się skończy, będziesz wiedział, że wyszczotkowałeś dwie przydzielone minuty. Dodatkowo, w aplikacji możesz ustawić przypomnienia o wizycie u dentysty i wymianie szczoteczki do zębów. Aplikacja dostarcza również potrzebnych informacji o tym, jak zachować zdrową jamę ustną, w zależności od wieku.

3. Szczotkowanie i wybielanie zębów

Korzystaj z tej aplikacji, aby odmierzać czas szczotkowania zębów, otrzymywać przypomnienia o tym, kiedy należy szczotkować zęby w ciągu dnia lub tygodnia, słuchać muzyki podczas szczotkowania, otrzymywać istotne i cenne informacje na temat utrzymania zdrowych, czystych zębów oraz uczyć dzieci, jak prawidłowo szczotkować zęby.

4. Brush Monster - AR Przewodnik szczotkowania zębów

Ta aplikacja jest świetna do opanowania właściwej techniki szczotkowania zębów, lub do próby nauczenia dzieci, jak myć zęby. Można również sprawdzić swoje wyniki. Możesz śledzić wraz z obrazem, jak szczotkować zęby, aby upewnić się, że nie przegapisz jednego krytycznego miejsca.

5. Poznaj stomatologię

Dental Expert jest przewodnikiem dla pacjentów, aby zrozumieć każdy aspekt stomatologii. Ta aplikacja pomaga w nauczaniu różnych aspektów stomatologii.

Właśnie daliśmy Ci spojrzenie na rodzaj aplikacji, które są tam dla Twoich potrzeb opieki stomatologicznej. Jakie były Twoje doświadczenia z aplikacjami dentystycznymi? Podziel się swoimi historiami poniżej.