Stomatologia & Ortodoncja

#

First Time Parent Magazine | 10 porad od taty dentysty

  • 28 czerwca 2022

Jestem tatą i dentystą: oto 10 rzeczy, których należy się spodziewać, gdy Twoje dziecko pójdzie na kontrolę po COVID

Przez dr Kami Hoss, tatę i dentystę

Państwa zostały ponownie otwarte i zamknięte przez ostatnie kilka miesięcy. W odpowiednim czasie, gdy biura stomatologiczne ponownie się otwierają, rodzice będą chcieli zaplanować lub przełożyć wizyty swoich dzieci na czyszczenie zębów, leczenie ortodontyczne lub inną opiekę ustną. Zaufaj mi, jako rodzic 8-letniego chłopca oraz jako dentysta i ortodonta, ten temat jest na mojej głowie. COVID-19 postawił przed dentystami wyzwania - tak jak wszystkie firmy - i powinieneś zrozumieć sytuację, w jakiej znalazła się Twoja rodzina. Dobra wiadomość jest taka, że dentyści zawsze skutecznie radzili sobie z rozprzestrzeniającymi się chorobami i przestrzegają wielu protokołów, aby zapewnić bezpieczną wizytę.

Od dziesięcioleci dentyści mają do czynienia z wirusami (takimi jak żółtaczka i wiele innych). W rzeczywistości stosują oni "uniwersalne środki ostrożności", co oznacza, że dentyści traktują wszystkich tak, jak gdyby byli nosicielami tych wirusów poprzez wprowadzenie procesów kontroli zakażeń, które będą również skuteczne w przypadku COVID-19. Różnica polega na tym, że przenoszenie COVID-19 może być trudniejsze (kropelki w powietrzu i na powierzchniach), więc dentyści opracowali dodatkowe protokoły, aby chronić wszystkich.

Dlaczego wizyty są tak ważne

Sam będąc ojcem, rozumiem, jak bardzo rodzice chronią swoje dzieci. Jednocześnie COVID-19 nie oznacza, że dziecko może zrezygnować z opieki stomatologicznej do 2020 roku. Na przykład, ubytki powiększają się i przekształcają w infekcje, a wtedy mogą wymagać hospitalizacji lub powodować dalsze problemy.

Mówiąc wprost, profesjonalna opieka stomatologiczna jest nadal potrzebna wielu osobom - zwłaszcza dzieciom, z których 42% w wieku 2-11 lat będzie miało ubytki. W przypadku najmłodszych, szkliwo na zębach mlecznych jest cieńsze niż na zębach stałych, a miazga jest stosunkowo większa, więc próchnica może szybciej rozprzestrzeniać się na nerwy. W przypadku wszystkich dzieci problemy ortodontyczne (rozwój jamy ustnej, stłoczenia zębów, problemy ze zgryzem itp.) nie kończą się dlatego, że jest pandemia: I istnieje ograniczone okno możliwości, podczas którego leczenie uzyska idealne wyniki, a gdy to okno się zamknie, opcje leczenia mogą stać się ograniczone lub bardziej inwazyjne, a wynik może być znacznie zagrożony. Innymi słowy, pomijanie dentysty przez kilka miesięcy lub rok to zły pomysł na dobre samopoczucie dziecka.

Dlatego też, dbając o zdrowie jamy ustnej swoich dzieci, wiedz, że kolejna wizyta Twojej rodziny u dentysty będzie wyglądała znacznie inaczej niż ostatnia, przed wizytą w gabinecie COVID-19. Przyjrzyjmy się, co dentyści w całym kraju będą robić, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Nowa norma dla zdrowia jamy ustnej

Od marca, biura dentystyczne były w większości zamknięte w całym kraju, z wyjątkiem procedur awaryjnych. Teraz biura otwierają się z powrotem dla rutynowej opieki wszędzie. Jeśli dentysta przestrzega zaleceń American Dental Association (ADA) dotyczących ponownego otwarcia, oto 10 rzeczy, których rodzice mogą się spodziewać przed, w trakcie i po następnej wizycie dziecka:

1. List powitalny lub e-mail, informujący o tym, co dokładnie robi dentysta w zakresie aktualnych środków kontroli zakażeń.

2. Badanie przed wizytą, które odbędzie się zanim wejdziesz do gabinetu, aby upewnić się, że Ty i Twoje dziecko nie macie żadnych objawów COVID-19. Badanie to może odbyć się przez telefon lub za pośrednictwem wideokonferencji.

3. Będą miały miejsce nietypowe "prośby". Na przykład, dentystom zaleca się rozważenie poproszenia pacjentów o czekanie w ich samochodach lub w pobliżu zamiast w poczekalni, aby uniknąć rozprzestrzeniania koronawirusa. Zaleca się im również, aby prosili pacjentów o przynoszenie własnych długopisów do wypełniania formularzy, aby zapobiec dzieleniu się zarazkami.

4. Dentyści ograniczają liczbę osób w swoich gabinetach. Dlatego też rodzice mogą zostać poproszeni o przysłanie dzieci, które są w odpowiednim wieku, samodzielnie lub ograniczenie do jednego rodzica z dzieckiem (dziećmi).

5. Po wejściu Państwa rodziny do gabinetu dentystycznego, będą miały miejsce dodatkowe procedury rejestracyjne. Obejmują one odkażenie rąk przy recepcji i sprawdzenie temperatury.

6. Dziecko i towarzyszący mu rodzice powinni być przygotowani na założenie maseczki po wejściu do gabinetu i utrzymanie jej przed i po sesji opieki.

7. Jeśli poczekalnie są wystarczająco duże, aby umożliwić zachowanie sześciostopniowego odstępu, rodzice przekonają się, że te pomieszczenia są zupełnie inne w porównaniu z niedawną przeszłością. Nie będzie tam zabawek, kredek i kolorowanek, materiałów do czytania i pilotów telewizyjnych leżących wokół.

8. Urzędnicy w recepcji będą stale dezynfekować wszystkie powierzchnie, schowki i inne przedmioty, aby uniknąć rozprzestrzeniania się, a komputery i klawiatury będą pokryte elastycznymi, przezroczystymi barierkami, które będą regularnie zmieniane. A urzędnicy będą również nosić maski, gogle i/lub osłony twarzy.

9. Personel operacyjny będzie ograniczony do minimum. Zgiełk starego gabinetu stomatologicznego - z ludźmi stale mijającymi się na korytarzu - nie będzie już widoczny przez jakiś czas.

10. Po zakończeniu wizyty spodziewaj się, że dentysta poprosi Cię o telefon do jego gabinetu, jeśli u Ciebie lub Twojego dziecka wystąpią jakiekolwiek objawy COVID-19 do dwóch tygodni po wizycie.

Nie bój się dentysty

Rzeczywiście, wkrótce wejdziemy w nową normę dla pacjentów stomatologicznych w młodym i starszym wieku, ale wszyscy możemy bezpiecznie przez nią przejść, jeśli dentyści będą stosować się do zaleceń ADA. Dzieci potrzebują swojego dentysty tak samo jak zawsze, zwłaszcza w czasie tego kryzysu, ponieważ zdrowe usta utrzymują zdrowe ciało.

Jeśli więc masz dziecko, tak jak ja, nie bój się dentysty, ponieważ konsekwencje ignorowania zdrowia jamy ustnej są zbyt wielkie. Jednocześnie pamiętaj, że kolejna wizyta stomatologiczna Twojej rodziny będzie zauważalnie inna niż poprzednie wizyty.
_ _ _ _ _ _ _Dr
Kami Hoss

jest dentystką z San Diego, autorką i filantropką.

Źródło: Ten artykuł pierwotnie pojawił się w First Time Parent Magazine. Przeczytaj go tutaj.

The Super Dentists to największa, najbardziej zaufana i najwyżej nagradzana praktyka stomatologii dziecięcej, ortodoncji i stomatologii rodzicielskiej w San Diego. Przekonaj się, dlaczego 1 na 5 dzieci w San Diego jest Super Kid. The Super Dentists posiada sześć dogodnych lokalizacji w San Diego: Carmel Valley, Chula Vista, EastLake, Escondido, Kearny Mesa i Oceanside. Akceptujemy Medi-cal i większość ubezpieczeń. Zadzwoń pod numer 1-855-GO-SUPER (467-8737) lub napisz do nas pod numer 1-844-765-1234.

First Time Parent Magazine | 10 Tips from a Dentist Dad was last modified: Lipiec 16th, 2020 przez Super Dentyści