Stomatologia & Ortodoncja

#

Korzyści z karmienia piersią dla zdrowia jamy ustnej dziecka | TSD

  • 29 lipca 2022

Korzyści z karmienia piersią Dla zdrowia jamy ustnej dziecka

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby matki karmiły dzieci piersią przez pierwszy rok życia. Na stronie korzyści z karmienia piersią Korzyści z karmienia piersią są liczne, w tym pomoc dzieciom w zwalczaniu infekcji, zmniejszanie chorób i ryzyka SIDS oraz otyłości.

Ale czy wiesz, że karmienie piersią może pozytywnie wpłynąć na zdrowie zębów dziecka i mamy? Badanie opublikowane w Pediatrics i inne w . Journal of the American Dental Association wykazało, że dzieci, które były karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy, rzadziej miały problemy z ustawieniem zębów, takie jak zgryzy otwarte, zgryzy krzyżowe i nadgryzy.

"Karmienie piersią odgrywa ważną rolę: niemowlę nie tylko otrzymuje dodatkowe mikroby z karmienia piersią, ale mleko matki zawiera prebiotyki dla niektórych mikroorganizmów i przeciwciała dla innych", powiedział dr Kami Hoss, DDS i autor książki If Your Mouth Could Talk.

Karmienie piersią może być faktycznie lepsze dla jamy ustnej dziecka niż karmienie formułą lub butelką. Badania przeprowadzone w Pediatrics i Journal of the American Dental Association wykazały, że niemowlęta karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia były znacznie mniej narażone na problemy ze zgryzem, takie jak zgryz otwarty, nadgryz i zgryz krzyżowy w późniejszym okresie życia.

Istnieje wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej korzyści z karmienia dziecka piersiąnawet jeśli trwa to tylko kilka miesięcy. W tym artykule omówiono długoterminowe korzyści z karmienia piersią na zęby i jamę ustną Twojego dziecka.

Dlaczego karmienie piersią jest korzystne dla zdrowia jamy ustnej?

Niektóre z korzyści z karmienia piersią są dobrze znane, a inne korzyści mogą być zaskakujące. Wielu z nas wie, że mleko matki mleko matki zawiera składniki odżywcze i przeciwciała, które chronią dzieci przed infekcjami, wspomagają rozwój mózgu i poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego dziecka.

Być może mniej znanym faktem dotyczącym karmienia piersią jest to, że kształt piersi, gdy przylega ona do podniebienia dziecka, pomaga mu rozwinąć się w odpowiedni kształt. Poznajmy więcej korzyści!

Lepszy zgryz: W niedawnym badaniu naukowcy odkryli, że dzieci, które były karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia, miały o 72 procent mniejsze szanse na rozwój krzywych zębów.

Zmniejszone ryzyko próchnicy zębów: Ponieważ dziecko nie jest kładzione do łóżka z butelką z płynem wypełnionym cukrem, dzieci karmione piersią są zwykle mniej narażone na ubytki.

Ssanie: Ruch ssania, jaki wykonują dzieci podczas karmienia piersią, wzmacnia policzki i szczękę dziecka. Tonizuje również język, aby prawidłowo spoczywał na podniebieniu, ucząc dziecko oddychania przez nos.

Dostarcza składników odżywczych: Mleko matki dostarcza dzieciom niezbędnych składników odżywczych, których potrzebują, aby rosnąć i rozwijać się. Mleko matki zawiera kwasy tłuszczowe, które zmniejszają stan zapalny, białka, które pomagają budować silne mięśnie szczęki i witaminy potrzebne do dobrego ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej.

Przeciwciała w mleku matki: Mleko matki pomaga zwalczać bakterie w jamie ustnej i dlatego może przeciwdziałać skutkom próchnicy zębów.

Jak długo trzeba karmić piersią, aby uzyskać korzyści dla jamy ustnej?

Lekarze dentyści odgrywają ważną rolę w zachęcaniu do karmienia piersią jako zdrowego zachowania. Zazwyczaj zachęcają do wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy i kontynuowania karmienia piersią w połączeniu z pokarmami stałymi przez 12-24 miesiące.

Badania pokazują, że długoterminowe korzyści z karmienia piersią obejmują pomoc w zapobieganiu wadom zgryzu. Wyniki te uzyskano na podstawie 32 badań obejmujących 23 450 uczestników. Uczestnicy, którzy byli karmione piersią po roku były o 60 procent mniej narażone na rozwój wad zgryzu w porównaniu z tymi, które były karmione piersią przez krótszy okres.

W przypadku dalszych pytań dotyczących korzyści z karmienia piersią dla niemowląt, skontaktuj się z The Super Dentists i ich najlepiej ocenianą pediatryczną opieką stomatologiczną. Przekonaj się, dlaczego 1 na 5 dzieci w San Diego jest dzieckiem Super Dentists!

Aby dowiedzieć się więcej o The Super Dentists, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 1 (855) GO SUPER lub wyślij SMS-a pod numer 1 (844) 765-1234.

Korzyści z karmienia piersią dla zdrowia jamy ustnej dziecka | TSD was last modified: June 1st, 2022 by Zwiększ widoczność