#

Żywność sprzyjająca próchnicy

  • 28 grudnia 2021

 

Próchnica jest na wzrost w USA, a jednak coraz więcej ludzi jest bez przystępnego planu dentystycznego. Przystępne ubezpieczenie stomatologiczne wydaje się prawie nieistniejące, a jednak, z powodu żywności, którą jemy, musimy mieć dostęp do najlepszej możliwej opieki. Jeśli potrzebujesz niedrogiej opieki stomatologicznej teraz, najlepszą opcją jest zakup rabatu dentystycznego planu. Plany rabatowe zrobić niedrogie opieki stomatologicznej dostępne natychmiast i pomóc dostać się do wielkiego dentysty. Jednakże, jeśli chcesz uniknąć chodzenia do dentysty, są pewne pokarmy, które należy ograniczyć lub unikać całkowicie, aby chronić swoje zęby.

Pokarmy, których należy unikać, aby chronić zęby

Soda

Jeśli chodzi o zęby, napoje gazowane są wrogiem publicznym numer jeden. Wyobraź sobie gang czynników atakujących szkliwo Twoich zębów. Główne czynniki powodujące próchnicę w napojach gazowanych to zawartość kwasu, fosforu, kofeiny i cukru. Niektóre napoje gazowane mają w sobie tyle kwasu, co kwas akumulatorowy, a picie napojów gazowanych przez długi okres czasu powoli niszczy szkliwo Twoich zębów. Kwas fosforowy i kofeina w sodzie są również winowajcą rozpadu zębów od sody. Chociaż fosfor jest niezbędnym elementem w kościach, jego nadmiar może prowadzić do utraty kości, a kofeina ogranicza wchłanianie wapnia przez zęby.

Wreszcie, cukier zawarty w napojach gazowanych przyczepia się do bakterii i sprawia, że przywierają one do powierzchni Twojego szkliwa, co może powodować poważne uszkodzenia zębów. Ograniczenie lub wyeliminowanie napojów gazowanych z diety jest dobre dla Ciebie ogólnie, ale szczególnie dobre dla Twoich kości i zębów. Inną wskazówką, aby pomóc swoim zębom jest picie napojów gazowanych przez słomkę, aby utrzymać szkodliwe elementy sody z dala od zębów.

Cytryny

Owoce o wysokiej zawartości kwasu, takie jak cytryny, również przyczyniają się do rozpadu szkliwa na zębach. Odrobina soku z cytryny tu i tam nie wpłynie poważnie na Twoje zęby, ale podobnie jak w przypadku napojów gazowanych, duża ilość spożytych cytryn z czasem uszkodzi szkliwo i spowoduje próchnicę. Dlatego też, jeśli masz zwyczaj ssania cytryn, pomarańczy lub grejpfrutów, musisz mieć świadomość, że ten nawyk z czasem spowoduje ścieranie się szkliwa Twoich zębów.

Napoje sportowe

Różne badania wykazują odmienne wyniki dotyczące napojów sportowych i próchnicy zębów. Głównym czynnikiem jest to, kiedy i ile pijesz. Kwasowość i cukier w napojach sportowych są podobne do sody, jeśli chodzi o ich wpływ na zęby. Jednak ilość śliny wytwarzanej podczas picia Gatorade lub Powerade znacznie zmienia wpływ napoju na zęby. Jeśli pijesz napój sportowy przy biurku lub podczas jazdy na rowerze, Twoje zęby odczują większy wpływ próchnicy. Jeśli jednak wypijesz napój sportowy podczas posiłku, zmniejszysz ilość powracającej próchnicy, ponieważ żucie pokarmu zwiększa przepływ śliny, co zmniejsza próchnicę spowodowaną kwaśnymi/słodkimi napojami sportowymi.

Cukier

Gumiaste, lepkie, rafinowane cukry, zwłaszcza w słodyczach, mogą powodować dużą ilość próchnicy zębów z powodu kwasowości wytwarzanej w jamie ustnej i sposobu, w jaki cukier przykleja się do zębów. Bakterie znajdujące się już w jamie ustnej wykorzystują cukier jako formę energii do wzrostu i przyklejania się do zębów. Ten wzrost/sklejanie utrudnia wypłukiwanie bakterii przez ślinę i szczotkowanie. Ograniczenie cukru to świetny sposób na zapobieganie próchnicy zębów - bez dwóch zdań!

Wino

Szczególnie białe wino ma wysoką zawartość kwasów i niszczy szkliwo zębów podobnie jak soki owocowe. Chociaż czerwone wina mają większe szanse na pozostawienie na zębach plam, to ich wpływ na ścieranie szkliwa jest mniejszy (jednak nie jest on nieistniejący!). Długotrwałe wystawienie zębów na działanie wina (ponieważ wino jest zwykle popijane), obniża równowagę pH w jamie ustnej i pozwala bakteriom na tworzenie korzystnego środowiska do rozwoju. Jeśli zamierzasz pić wino, upewnij się, że jesz w tym samym czasie i spożywaj pokarmy bogate w wapń, takie jak ser, aby przeciwdziałać wpływowi kwasu.

Jak wspomniano wcześniej, unikanie lub wyeliminowanie tych pokarmów i napojów z diety będzie najlepszym sposobem na uniknięcie konieczności wizyty u dentysty. Jednakże, jeśli już doświadczyłeś dość dużo próchnicy, idź naprzód i kupić niedrogi plan dentystyczny. Przystępna opieka stomatologiczna jest absolutną koniecznością, jeśli zrobiłeś zwyczaj spożywania szkodliwych pokarmów i napojów. Przystępne plany stomatologiczne pomóc dostać się do dentysty teraz złapać problemy wcześnie i pomagają również radzić sobie z wcześniej istniejących warunków (coś ubezpieczenie stomatologiczne nie będzie w stanie pomóc z).

Zacznij dbać o swoje zęby już dziś! Kup niedrogi plan dentystyczny na 1dental.com i popraw zdrowie swoich zębów przez szczotkowanie i nitkowanie oraz kontrolowanie tego, co jesz. 

Więcej na: http://dobra-medycyna.edu.pl