Stomatologia & Ortodoncja

#

5 wskazówek, jak wybrać właściwego ortodontę

  • 13 listopada 2021

 

Trudno jest dokonać właściwego wyboru, gdy wybierasz kogoś, na kim będziesz musiał polegać przez ponad rok swojego życia. Tak więc, jak w innych dziedzinach, to jest trudne, aby wiedzieć, czy masz zamiar wybrać "prawo" ortodonta lub nie. Jednakże, istnieją pewne wskazówki, które można zatrudnić, aby lepiej wykształcić się na opcje masz i dokonać bardziej świadomego wyboru. I, ponieważ będziesz widząc tę osobę miesięcznie przez dłuższy czas, lepiej upewnić się, że są one najlepszym rozwiązaniem!

Poproś o rekomendacje

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znasz wielu członków rodziny i przyjaciół, którzy przeprowadzili swoje dzieci przez proces zakładania aparatu ortodontycznego (lub którzy sami przez niego przeszli). Poproś o rekomendacje na temat najlepszych ortodontów w Twojej okolicy, a na pewno otrzymasz kilka dobrych rad. Jest to ważna strategia do wykorzystania, ponieważ usłyszysz zeznania z pierwszej ręki, zarówno dobre, jak i złe, od ludzi, których znasz, że pracował z ich lekarzy dla czasami dwa lata lub więcej. Teraz jest czas, aby uzyskać scoop na ortodontów w Twojej społeczności!

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

Większość ortodontów będzie oferować bezpłatne (lub tanie) konsultacje, które pozwolą im sprawdzić pacjenta i dokonać zaleceń dotyczących usług i procedur. Jest to świetne narzędzie dla Ciebie jako pacjenta, ponieważ można go używać jako rodzaj "wywiadu". Zobacz, jak lekarz traktuje ciebie i twoje dziecko, i zwróć uwagę na to, jak jego personel traktuje pacjentów, jak również. Sprawdź zaplecze i bądź wyczulony na wszystkich lekarzy, którzy wydają się sugerować procedury, o których wiesz, że nie są konieczne. Następnie można porównać te konsultacje z różnych biur przeciwko sobie i podjąć lepszą decyzję.

Pomyśl o cenie

Nawet jeśli masz ubezpieczenie ortodonty, to zwykle obejmuje tylko ułamek kosztów aparatu ortodontycznego. Poproś lekarzy, aby byli szczerzy w kwestii kosztów i porównaj ceny w różnych gabinetach. Czasami zauważysz, że ortodonci wyższej jakości będą pobierać wyższe opłaty, ale droższe nie zawsze przekładają się na lepsze usługi. Niektórzy ortodonci będą oferować finansowanie w domu, które mogą być bardziej elastyczne niż kredyty bankowe. Podejmij decyzję, która jest najbardziej rozsądne dla Twoich finansów.

Rozważ lokalizację

Ponieważ ortodonta wizyty mogą być tak często, jak raz w miesiącu, będziesz chciał, aby lokalizacja ważne rozważania na swojej liście plusów i minusów. Chociaż może być lepsze lekarze dalej od swojej społeczności, trzeba będzie zdecydować, czy warto spędzić czas i koszt gazu, aby dłuższe podróże do odwiedzenia ich. Czasami ortodonci będą oferować lokalne rabaty, więc może warto zapytać o to, gdy mówi się z biurami bliżej domu.

Bądź wierny swoim odczuciom

Jak się czułeś, gdy byłeś widząc, że ortodonta na konsultacje? Czy oni sprawili, że czujesz się swobodnie, lub czułeś, że lekarz był w pośpiechu? Czy ich personel był uprzejmy, lub niedostępne? Czy obiekty były czyste i zachęcające, czy też wyglądały na zaniedbane? Nawet jeśli nie potrafisz wyartykułować powodów, wysłuchaj wszelkich wątpliwości, które mogłeś odczuwać podczas wizyty u lekarza. Jeśli nie czujesz się w 100% o tym, to nie są one ortodonta dla Ciebie.

 

Czy to ortodonta w Halifax, Londyn, lub maleńkim miasteczku w Idaho, zawsze są wysokiej jakości lekarzy w każdej społeczności. Robiąc swoje badania i zadając ważne pytania, będziesz szukać odpowiedniego lekarza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Więcej informacji znajdziesz na: http://dobra-medycyna.edu.pl