Stomatologia & Ortodoncja

#

Mom.com | Najlepsze i najbezpieczniejsze pasty do zębów dla dzieci

  • 4 sierpnia 2022
Przeciętny dorosły podejmuje 35 000 decyzji każdego dnia. Twierdziłabym, że mamy małych dzieci podejmują jeszcze więcej decyzji. Zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszym dzieciom jest najwyższym priorytetem i często nawet pozornie proste decyzje, takie jak wybór pasty do zębów dla dzieci, mogą być trudne.

Mając do wyboru wiele opcji, takich jak naturalne pasty do zębów, które nie zawierają laurylosiarczanu sodu i fluoru, czy popularne marki, które wszyscy znamy, znalezienie najlepszej i najbezpieczniejszej pasty do zębów dla naszych dzieci może być trudne. Do tego dochodzi jeszcze ważny czynnik smakowy - czy dziecko toleruje standardowy, miętowy smak, czy też woli pastę o smaku innym niż miętowy, takim jak poncz owocowy, guma balonowa czy arbuz.
Przy całym tym wyborze, ustalenie, która pasta do zębów dla dzieci jest najlepsza, najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna, jest trudne. W połączeniu z koniecznością upewnienia się, że Twoje dziecko lubi dany smak i że zwalcza on również próchnicę, podjęcie decyzji jest trudne. Poniżej przedstawiamy kilka informacji, które pomogą Ci wybrać pastę do zębów dla dzieci, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Co znajduje się w paście do zębów Twojego dziecka?
Najczęściej do pasty do zębów dodaje się fluor w celu remineralizacji szkliwa zębów, co ma miejsce w przypadku wielu marek past do zębów dostępnych na półkach sklepowych. Innym powszechnym składnikiem pasty do zębów jest laurylosiarczan sodu. SLS nadaje paście do zębów tę pieniącą się konsystencję, która daje poczucie, że pasta wykonuje swoją pracę. Jeśli kiedykolwiek używałeś pasty do zębów bez SLS na bazie sody oczyszczonej, rozpoznasz różnicę.
Według badań, laurylosiarczan sodu, detergent i środek powierzchniowo czynny, który powoduje, że pasta do zębów się pieni, może zmniejszać skuteczność fluoru. Środek pieniący pomaga usuwać z zębów resztki jedzenia i złuszczać je. Osoby o wrażliwych zębach i dziąsłach mogą preferować pastę do zębów bez SLS. Wiadomo, że powoduje on stany zapalne i nasila powstawanie ran nowotworowych.
Tak jest w przypadku Virginii Duan, mamy czwórki dzieci. "Używam pasty do zębów DoTerra OnGuard. Jest to jedyna, która nie sprawia, że moje usta wybuchają wrzodami", powiedziała Mom.com

Dr Kami Hoss ostrzega przed używaniem pasty do zębów, która zawiera antybiotyki lub alkohol. "Niektóre pasty do zębów i płyny do płukania ust mogą bezkrytycznie zabijać mikrobiom jamy ustnej, zaburzając delikatną równowagę. Mogą przekształcić korzystne mikroby w stan patogenny lub pozwolić nowym, bardziej oportunistycznym na zajęcie miejsca" - wyjaśnia portalowi Mom.com.

Co z wybielającą pastą do zębów?

Jeśli Twój starszy nastolatek wyraził zainteresowanie wybielającymi pastami do zębów lub nakładkami do wybielania zębów, ogólny konsensus jest taki, że można ich bezpiecznie używać.
National Institutes of Health definiuje wybielające pasty do zębów jako te, które zawierają środki wybielające, takie jak nadtlenek wodoru i krzemionka. Te środki ścierne usuwają plamy w celu rozjaśnienia koloru zębów i mogą powodować tymczasowe podrażnienie dziąseł. Dla dzieci poniżej 14 roku życia, które mogą być zainteresowane kosmetycznym rozjaśnieniem zębów, pasta z sodą oczyszczoną może być bardziej naturalną alternatywą pasty do zębów.

Wybierz najlepszą pastę do zębów dla dzieci

Wybór pasty do zębów przyjaznej dzieciom może wydawać się banalny, ale dla wielu rodzin istnieją niezliczone czynniki do rozważenia. Jestem dość czujna w badaniu produktów, które kupuję dla mojego najmłodszego dziecka. Biorąc pod uwagę badania, które potwierdzają potencjalne negatywne skutki neurologiczne fluoru w wodzie pitnej, wybieram produkty bez fluoru, jeśli chodzi o pielęgnację zębów, aby nie przeciążać jego systemu.
Podobnie dla rodziców, których dzieci mają celiakię lub uczulenie na gluten, najbezpieczniejszym wyborem jest bezglutenowa pasta do zębów. W niektórych rodzajach pasty do zębów znajdują się nawet śladowe ilości białka mleka, co może być śmiertelne dla osób z alergią na nabiał. W związku z tym wszystko, co dziecko spożywa lub trafia do jego ust, powinno być dokładnie zbadane. Wybór bezpiecznej pasty do zębów to decyzja zależna od osobistych doświadczeń, preferencji i oczywiście obaw o zdrowie.
Dr Hoss przestrzega rodziców przed wyborem przypadkowej pasty do zębów i płynu do płukania ust dostępnej bez recepty. "Zawsze powinieneś skonsultować się ze swoim dentystą, aby używać produktów do pielęgnacji jamy ustnej, które zostały dostosowane tylko dla Ciebie i Twoich dzieci", powiedział Mom.com.Walcz z ubytkami u swoich dzieci

Istnieją inne rzeczy, które możesz zrobić, aby zęby Twoich dzieci były wolne od ubytków. Skutecznym rozwiązaniem w walce z ubytkami, według Centers for Disease Control and Prevention, jest zastosowanie uszczelniaczy dentystycznych u dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Cienka warstwa lakieru jest malowana na powierzchni zęba. Zapobiega to powstawaniu próchnicy głęboko w szczelinach zęba.
Jak zapobiegać ubytkom
Przestrzeganie tych ogólnych wskazówek pomaga również zapobiegać ubytkom i promować dobre nawyki stomatologiczne.
- Opiekę stomatologiczną należy rozpocząć wcześnie. Do pielęgnacji zębów malucha używaj pasty treningowej i szczoteczki z miękkim włosiem.
- W przypadku młodszych niemowląt i dzieci, po posiłkach przetrzyj dziąsła wilgotną szmatką, aby usunąć bakterie.
- Po tym, jak Twoje dziecko zje owocowe przekąski lub weźmie gumowe witaminy, każ mu je wyszczotkować. Gumowe jedzenie jest notorycznie przyczyną próchnicy zębów.
- Powstrzymaj się od podawania dziecku słodzonych soków w butelce.
- Regularnie odwiedzaj gabinet stomatologiczny, aby umożliwić dentyście dziecka monitorowanie potencjalnych problemów, zanim staną się one większymi problemami.


Przeczytaj oryginalny artykuł zamieszczony na Mom.com

https://mom.com/kids/what-is-the-best-and-safest-toothpaste-for-kids

Mom.com | Best & Safest Kid Toothpastes was last modified: Lipiec 8, 2020 przez Super Dentyści