Stomatologia & Ortodoncja

#

Times of San Diego I Opinia: Najwyższy czas, aby zabrać dziecko do dentysty

  • 2 maja 2022

Dr Kami Hoss

Ostatnie 12 miesięcy było trudne dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy mają małe dzieci. Jeśli poruszanie się po globalnej pandemii nie jest wystarczająco trudne, dodajmy do tego wirtualną naukę, ciągle zmieniające się ograniczenia szkolne i sportowe, upewnianie się, że dzieci noszą maseczki i myją ręce, a wszystko to próbując zachować zdrowy rozsądek. Rozumiem to! Jako ojciec z całego serca dziękuję wszystkim rodzicom, którzy muszą sobie z tym wszystkim radzić.

Nie jest więc zaskoczeniem, że być może w tym roku pominąłeś badanie stomatologiczne swojego dziecka. Pozwól, że powiem Ci, dlaczego nadszedł czas, aby to ponownie rozważyć.

Zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka jest częścią jego ogólnego stanu zdrowia

Jako ortodonta i współzałożyciel pediatrycznej grupowej praktyki stomatologicznej The Super Dentists mogę Cię zapewnić, że opóźnianie lub ignorowanie problemów stomatologicznych u dzieci może tylko pogorszyć sytuację. W rzeczywistości u 42% dzieci w wieku 2-11 lat powstają ubytki. Jeśli nie zostaną one zauważone, próchnica może rozprzestrzeniać się na nerwy szybciej u dzieci niż u dorosłych, ponieważ szkliwo na zębach mlecznych jest cieńsze.

Problemy ortodontyczne również mają ograniczony czas, w którym można podjąć optymalne leczenie. Po zamknięciu tego okna możliwości leczenia stają się ograniczone, a alternatywne rozwiązania mogą być bardziej inwazyjne i kosztować znacznie więcej. Rezultaty mogą być niestety również gorsze.

Stan zdrowia jamy ustnej Twojego dziecka może również wpływać na jakość jego snu (jeśli odczuwa ono ból, nie będzie spało tak spokojnie), co z kolei może mieć wpływ na jego osiągnięcia w szkole i inne zajęcia. A jeden z najbardziej przekonujących powodów, dla których warto dbać o zęby dziecka, jest jednocześnie jednym z najbardziej przejmujących: jednym z głównych powodów, dla których dzieci są zastraszane lub dokuczane w szkole, są ich zęby.

Ponowne wyobrażenie sobie stomatologii podczas konferencji COVID-19

Rok temu w tym miesiącu zakończyliśmy świętowanie wielkiego otwarcia The Super Dentists w Escondido, naszej szóstej i największej jak dotąd placówki. Wraz z moim personelem byliśmy podekscytowani faktem, że mogliśmy rozpocząć pracę w nowej części hrabstwa, propagując wiedzę na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej. Nie wiedzieliśmy jednak, co nas czeka.

Kiedy wybuchła pandemia, Super Dentyści zastosowali się do zarządzenia władz stanowych o przymusowym zamknięciu placówki, pozostawiając jedynie centralę w Kearny Mesa otwartą dla pacjentów potrzebujących nagłej pomocy stomatologicznej. Te pierwsze dni były dla nas, podobnie jak dla większości ludzi, wyzwaniem. Przez kilka długich dni wykorzystywaliśmy nasze kontakty, aby utrzymać zapasy cennego sprzętu ochrony osobistej i środków odkażających do rąk.

Kiedy byliśmy zamknięci, ja i moi pracownicy skupiliśmy się (śmiem twierdzić, że mieliśmy obsesję?) na wyposażeniu naszych gabinetów w najbardziej wszechstronny i najnowocześniejszy sprzęt ochronny. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów było i pozostaje naszym priorytetem. Zmodernizowaliśmy nasze systemy HVAC i zainwestowaliśmy w zaawansowaną technologicznie filtrację powietrza z wykorzystaniem światła UV, przekraczając w ten sposób wytyczne dotyczące zdrowia publicznego. Zminimalizowaliśmy również wszystkie procesy związane z kontaktem z pacjentem i obecnie oferujemy wiele opcji cyfrowych/wirtualnych/papierowych, aby ograniczyć fizyczną interakcję.

Optymistycznie spoglądając w przyszłość, kiedy znów będzie można bezpiecznie przebywać w towarzystwie, planujemy zakończyć COVID-19, kontynuując działania tam, gdzie je zakończyliśmy, organizując uroczyste otwarcie naszego biura w Escondido, a także wydarzenia mające na celu uczczenie 25. rocznicy naszej działalności w San Diego we współpracy ze społecznością lokalną.

Najważniejsze wnioski

Jeśli jest coś, co mogę Wam przekazać z okazji Miesiąca Zdrowia Jamy Ustnej Dzieci, to jest to, abyście pamiętali o tym, że należy okazywać swoim zębom trochę więcej miłości i troski. Zdrowie jamy ustnej wykracza daleko poza nasze usta; ma ono wpływ na zdrowie naszych płuc, układ krążenia, pewność siebie, wygląd, a ostatecznie na jakość naszego życia.

Za szczotkowanie, nitkowanie i regularne wizyty u dentysty. I za piękne uśmiechy Waszych dzieci.

Dr Kami Hoss jest ortodontą i ortopedą stomatologicznym z San Diego, autorką i założycielką The Super Dentists oraz Howard Healthcare Academy.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na stronie Times of San Diego.com 2/19/21.

Times of San Diego I Opinia: Najwyższy czas, by zabrać dziecko do dentysty was last modified: Luty 19th, 2021 by Superstomatolodzy