Stomatologia & Ortodoncja

#

Czy aparat ortodontyczny boli i jak złagodzić ból, jeśli boli?

  • 14 marca 2022

Czy noszenie aparatu ortodontycznego boli?

Czy aparat ortodontyczny boli? Jest to jedno z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy w The Super DentistsZaraz obok pytań: "Czy mam ubytki?" i "Czy naprawdę powinno się codziennie nitkować zęby?".

Zdajemy sobie sprawę, że wielu pacjentów odczuwa lęk przed założeniem aparatu ortodontycznego. Nasi lekarze ortodonci w The Super Dentists dokładają wszelkich starań, aby zapewnić każdemu pacjentowi najlepszą możliwą opiekę, co obejmuje praktyczne, sprawdzone metody zmniejszania lęku przed, w trakcie i po wizycie.

Co więcej, dysponujemy kilkoma nietradycyjnych metod leczenia i innowacyjnej technologii aby wyeliminować dyskomfort, czasochłonne wizyty i inne negatywne aspekty związane z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi. Ale więcej na ten temat za chwilę.

Na razie odpowiedzmy w pełni na pytanie, które wszyscy nasi pacjenci ortodontyczni chcą znać: czy aparat ortodontyczny boli?

Jak bardzo boli aparat ortodontyczny w skali od 1 do 10?

Wszystko jest względne, także indywidualna tolerancja bólu. Zadaj pięciu różnym osobom pytanie: "Jak bardzo boli aparat ortodontyczny w skali od 1 do 10?a prawdopodobnie uzyskasz pięć różnych odpowiedzi, nawet w przypadku podobnych harmonogramów leczenia.

Aby lepiej odpowiedzieć na to pytanie, rozważ trzy główne etapy cyklu życia aparatu ortodontycznego:

  • Zakładanie aparatu ortodontycznego
  • Regularne wizyty w celu regulacji drutów lub taśm
  • Zdejmowanie aparatu ortodontycznego.

Przyjrzyjmy się tym trzem różnym procesom i przeanalizujmy kwestię ból aparatu ortodontycznego bardziej dogłębnie.

Czy zakładanie aparatu ortodontycznego jest bolesne?

Dla większości pacjentów, ból przy zakładaniu aparatu ortodontycznego kojarzy się przede wszystkim z dyskomfortem związanym z zakładaniem aparatu ortodontycznego. W rzeczywistości sam proces nie jest bolesny. Zakładanie aparatu ortodontycznego jest zazwyczaj najbardziej czasochłonną częścią procesujednak.

To nie jest prawdziwy ból aparatu ortodontycznego pacjenci odczuwają podczas zakładania aparatu ortodontycznego; jest to raczej lekkie napięcie lub niewielki dyskomfort. Oto, jak instaluje się tradycyjny aparat ortodontyczny:

  • Zamki są mocowane do każdego zęba za pomocą cementu stomatologicznego w kolorze szkliwa.
  • Przez maleńkie otwory w zamkach przeprowadza się druty.
  • Po przeprowadzeniu drutów przez zamki są one przecinane na każdym z końców.

Następnie pacjent może wybrać opaski, które utrzymują druty na miejscu. Super Dentyści oferują również fajne, przyjazne dzieciom wzory, takie jak aparat WildSmiles, które pozwalają wyrazić każdą osobowość.

Podczas całego procesuból związany z aparatem i dyskomfort są ograniczone i utrzymywane w ryzach. Zapytamy o ewentualne dolegliwości bólowe, sprawdzimy, czy język nie jest zablokowany i upewnimy się, że nowy aparat nie powoduje otarć. Czy aparat ortodontyczny boli?? Na pewno nie podczas tej części procesu!

Jednak kilka dni po wizycie (do tygodnia po) możesz odczuwać niewielki ból lub dyskomfort, ponieważ Twoje zęby dostosowują się do aparatu. Mamy jednak plan, który obejmuje łagodzenie bólu związanego z aparatem ortodontycznym. Dzięki lekom przeciwbólowym (popularne są Motrin i Advil), płukankom ze słoną wodą i innym sprawdzonym sposobom zmniejszania dyskomfortu, każdy niewielki ból związany z założeniem aparatu ortodontycznego powinien zostać całkowicie wyeliminowany.

Podczas regularnych kontroli aparatów ortodontycznych, taśmy i druty będą wymagały regulacji, co sprawi, że zęby będą odczuwane jako "ciasne". Jest to całkowicie normalne i należy się tego spodziewać.

Czy zdejmowanie aparatu ortodontycznego jest bolesne?

Dla wielu pacjentów proces zdejmowania aparatu ortodontycznego wiąże się z niewielkim ból przy zdejmowaniu aparatuale nie jest to aż tak nieprzyjemne. Ortodonci z Super Dentists usuwają taśmy i druty, a następnie delikatnie zdejmują zamki z każdego zęba.

Po zdjęciu aparatu ortodontycznego przeprowadzimy dokładne czyszczenie zębów i ewentualnie wykonamy zdjęcia rentgenowskie, aby potwierdzić, jak skuteczny był aparat. Możesz również otrzymać aparat retencyjny do noszenia o określonych porach dnia, który pomaga utrzymać prawidłowe ustawienie zębów podczas gojenia się dziąseł i zębów.

Wraz z założeniem aparatu ortodontycznego będzie to prawdopodobnie najdłuższa wizyta u ortodonty. I zanim się obejrzysz, aparat zostanie zdjęty i będziesz mógł pochwalić się swoim nowym uśmiechem!

Czy noszenie aparatu ortodontycznego boli?: Dlaczego Czy aparat ortodontyczny boli?

Ból" towarzyszący noszeniu aparatu ortodontycznego jest związany z subtelnym, nieubłaganym "ciągnięciem" zębów w celu ich prawidłowego ułożenia. Jednak to "ciągnięcie" jest wykonywane przez wiele miesięcy, aby ograniczyć ból. Zawsze robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić Ci komfort podczas noszenia aparatu.

Jak widać, ból związany z aparatem ortodontycznym jest w dużej mierze ograniczony podczas całego procesu, a The Super Dentists pomoże Ci upewnić się, że gdy ktoś w przyszłości zapyta Cię: "Czy aparat ortodontyczny boli?Czy aparat ortodontyczny bolimożesz odpowiedzieć "nie"!

Łagodzenie bólu aparatu ortodontycznego

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, leki takie jak Motrin i Advil są skuteczne w uśmierzaniu bólu związanego z aparatem ortodontycznym. uśmierzają ból związany z aparatem ortodontycznym. Płukanie zębów słoną wodą i upewnianie się, że dbanie o aparat ortodontyczny również pomogą ograniczyć dyskomfort do minimum.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ból aparatu ortodontycznego lub chciałbyś porozmawiać o leczeniu ortodontycznym z Super Dentystami, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony lub skontaktowania się z nami. Sprawdź nasze lokalizacjeZadzwoń do nas pod numer 1 (855) GO SUPER lub wyślij SMS pod numer 1 (844) 765-1234. Zawsze możesz umówić się na wizytę online również!

Dziękujemy, że zdecydowałeś się skorzystać z usług The Super Dentists, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie ortodoncji. Odwiedź nas już dziś i przekonaj się, dlaczego 1 na 5 dzieci w San Diego to dziecko Super Dentystów!

Czy aparat ortodontyczny boli i jak złagodzić ból, jeśli tak jest was last modified: Grudzień 2nd, 2021 by Zwiększ widoczność