Stomatologia & Ortodoncja

#

Jak poradzić sobie z nagłym wypadkiem stomatologicznym

  • 12 grudnia 2021

Wiosna jest na swój sposób! I być może myślisz o pójściu do dentysty lub zapisaniu się na ubezpieczenie stomatologiczne, ale czas wlecze się i wlecze, aż wyszczerbisz ząb lub dostaniesz ból zęba i masz pogotowie dentystyczne na rękę. Potrzebujesz natychmiastowej opieki stomatologicznej , ale jak przejść o uzyskanie tego pod opieką ? W myślach pojawia się wiele scenariuszy.

Nie martw się - pilna opieka stomatologiczna jest dostępna i istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy potrzebujesz natychmiastowej wizyty u dentysty! Nie mam ubezpieczenia stomatologicznego. Dopóki nie zdarzy się nagła sytuacja związana z bólem zęba, ropniem zęba lub wypadkiem, w której potrzebna jest pilna opieka stomatologiczna, większość ludzi nie wpisuje ubezpieczenia stomatologicznego na listę rzeczy do zrobienia. Na dodatek, większość nie może sobie pozwolić na płacenie miesięcznych składek na tradycyjne ubezpieczenie stomatologiczne lub koszt opieki stomatologicznej za pełną cenę w gabinecie dentystycznym. Co robić? Najlepszym rozwiązaniem znalazłem jest dyskontowy plan dentystyczny.

Istnieje wiele wspaniałych planów stomatologicznych na rynku dzisiaj, które mogą pomóc w oszczędzaniu pieniędzy na pilnej opieki stomatologicznej. Plany te zapewnią Ci obniżoną opłatę za usługę, gdy widzisz dostawców w ich sieci.

Są one dostępne tak niskie, jak $ 99/rok, a niektóre z planów zapewniają dodatkowe oszczędności, gdy zapłacić roczną stawkę z góry. Jeśli nie możesz czekać, te plany mogą cię ustawić i gotowy do korzystania z rabatów w ciągu 15 minut do 48 godzin roboczych. Upewnij się, gdy ubiegasz się o plan, że są dentyści w Twojej okolicy w sieci. Większość stron internetowych dyskontowych planów dentystycznych zapewni listy swoich dentystów. Doradzam również kontakt z dentystami, aby zobaczyć, kto może pomóc w pilnych potrzebach opieki stomatologicznej od razu! Ponieważ możesz zobaczyć każdego dentystę w sieci, to wielki atut mieć plan zniżkowy. Nie byłem u dentysty od lat. Do kogo mam zadzwonić? Jeśli masz ubezpieczenie stomatologiczne, skontaktuj się z ubezpieczycielem lub dostawcą planu rabatowego i wyjaśnij, co się stało i powiedz, że potrzebujesz pilnej opieki stomatologicznej. Poproś o listę stomatologów w Twojej okolicy.

Informacje te mogą być również dostępne na stronie internetowej lub w dziale kadr Twojego pracodawcy. Najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jeśli nie jest to opcja, jest stara dobra metoda word of mouth. Zapytaj kogoś, kogo znasz i komu ufasz, czy może polecić ci dentystę, który może zająć się nagłymi przypadkami, jeśli chodzi o twoje pilne potrzeby w zakresie opieki dentystycznej. Jeśli nie masz ubezpieczenia stomatologicznego lub planu dentystycznego zniżki , byłoby wskazane, aby zadzwonić do dentysty , jeśli nie możesz sobie pozwolić na płacenie w całości z kieszeni , aby zobaczyć, czy mają one w domu zniżki dla pacjentów płacących gotówką lub jakiś rodzaj opcji planu płatności .

Jeśli dentysta nie ma takiej opcji dostępnej dla klientów, zapytaj go, czy może znać dentystę, do którego mógłby Cię skierować, który oferuje takie opcje. Pamiętaj, aby powiedzieć dentyście, że jest to sytuacja wymagająca pilnej opieki dentystycznej, aby zrozumiał, jak pilna jest ta sytuacja i jak szybko należy się nią zająć. Mój dentysta nie jest dostępny do poniedziałku. Co mam zrobić w nagłym przypadku stomatologicznym? Jest sobota, a Ciebie boli ząb, który nie może czekać do poniedziałku, aby się nim zająć. Istnieją pewne domowe sposoby leczenia bólu zęba, które mogą pomóc w pilnych potrzebach związanych z opieką stomatologiczną do czasu, aż będziesz mógł udać się do dentysty w poniedziałek rano

. Dla tych z was, którzy ufają tylko swojemu dentyście i nie chcą zobaczyć innego dentysty, ta strona internetowa oferuje również wspaniałe wskazówki, jak wspomniano powyżej, dotyczące domowych środków, które pomogą złagodzić ból do czasu, aż będziesz mógł zobaczyć się z regularnym dentystą. Na przykład, czy wiedziałeś, że olejek goździkowy pomoże złagodzić ból zęba? Jest on tańszy niż leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak Ambosal, a poza tym smakuje lepiej. Idź więc do dentysty i załatw swoje pilne potrzeby stomatologiczne od razu, aby uniknąć bólu i cierpienia. Wtedy będziesz miał szczęśliwy, zdrowy uśmiech i może wrócić do cieszenia się swoim życiem!