Stomatologia & Ortodoncja

#

Badanie dotyczące leczenia żelem nadal niekompletne

  • 22 grudnia 2021

Zaktualizowano: 2/26/2020

Naukowcy pracują nad nowym żelem, który, jak mają nadzieję, odbuduje tkankę zęba i wyeliminuje ubytki bez konieczności wiercenia. Było o tym głośno w wiadomościach, co jest zrozumiałe: alternatywa dla fotela dentystycznego jest często atrakcyjna. Pomimo uwagi mediów, rozwiązanie może nie sprostać swojej reputacji - przynajmniej jeszcze nie teraz. The Atlanta Journal-Constitution donosi:

"Ale rozgłos, który nastąpił, "przegapił punkt", według dr Davida Pashleya, profesora w Medical College of Georgia. "To wysadził go z proporcji i powiedział, że jest to największa rzecz od fluorku. Nie naprawdę," Pashley powiedział AJC. Pashley powiedział, że to, co robią naukowcy - inżynieria tkankowa - w końcu zadziała, ale proces ten zajmie trochę czasu. On nie oczekuje żadnego rodzaju whiz-bang zastąpienia tradycyjnych wypełnień dentystycznych przez kolejne pięć lub 10 lat. Krótko mówiąc, Pashley powiedział, że nie ma łatwego sposobu na usunięcie ubytków, które powstają, gdy bakterie zaatakują szkliwo i zębinę zęba".

Dentyści nie wyeliminują jeszcze wiertła. Badania są nadal w toku, a ludzie z próchnicą nie powinni próbować czekać, aż pojawi się jakieś nowe leczenie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przystępnego planu stomatologicznego, odwiedź nas na 1Dental.com.

Ale rozgłos, który nastąpił ma "przegapił punkt", według dr David Pashley, profesor w Medical College of Georgia. "To dmuchane go z proporcji i powiedział, że jest to największa rzecz od fluorku. Nie naprawdę," Pashley powiedział AJC. Pashley powiedział, że to, co robią naukowcy - inżynieria tkankowa - w końcu zadziała, ale proces ten zajmie trochę czasu. On nie oczekuje żadnego rodzaju whiz-bang zastąpienia tradycyjnych wypełnień dentystycznych przez kolejne pięć lub 10 lat. Krótko mówiąc, Pashley powiedział, że nie ma łatwej metody leczenia ubytków, które powstają, gdy bakterie zaatakują szkliwo i zębinę zęba.