Stomatologia & Ortodoncja

#

Nie bój się dentysty - jak pokonać lęk przed dentystą

  • 17 lipca 2022

Lęk przed dentystą odczuwają ludzie w każdym wieku, od dzieci do dorosłych. Wystąpienia publiczne, ekstremalne głębokości wody, ciemność, pająki i inne fobie są dla niektórych niczym w porównaniu z krzesłem dentystycznym.

Ponad 1 na 10 Amerykanów odwołuje wizyty lub opóźnia leczenie zębów z powodu fobii stomatologicznej. Jest to znacznie powszechniejszy lęk niż większość ludzi zdaje sobie sprawę - do 25% ludzi na całym świecie doświadcza łagodnych lub poważnych lęków stomatologicznych. Dzieci są szczególnie narażone na fobię związaną z fotelem dentystycznym.

The Super Dentists jest na czele walki z lękiem stomatologicznym. Dzięki przyjaznemu dziecku środowisku, troskliwemu personelowi i najnowocześniejszym usługom zaprojektowanym tak, aby każde dziecko czuło się swobodnie, nasze biura stomatologiczne w okolicy mają jeden cel: zapewnić dzieciom bezstresową, edukacyjną i zabawną opiekę stomatologiczną. Żaden inny gabinet stomatologii dziecięcej nie pomaga dzieciom (a nawet dorosłym) pokonać lęku przed zębami jak The Super Dentists.

Weźmy głębokie nurkowanie do lęku stomatologicznego - nie martw się, to nie jest tak straszne, jak myślisz!

Podstawy lęku przed dentystą

Jak każdy inny strach, wiele czynników może wywołać lęk stomatologiczny. Dla wielu dzieci samo siedzenie na fotelu dentystycznym automatycznie wyzwala poczucie braku kontroli

. Jest to główny powód, dla którego nasi dentyści i personel zapewniają indywidualną, uważną opiekę. Każdy pacjent jest inny - i nie ma dwóch pacjentów, którzy doświadczają lęku stomatologicznego w ten sam sposób.

Ból

to kolejna ważna przyczyna lęku przed dentystami. Zarówno rzeczywisty, jak i odczuwany ból powstrzymuje przed wizytą u dentysty więcej osób, niż mogłoby się wydawać. I nie tylko ból związany z samym zabiegiem wywołuje strach - igły do podawania znieczulenia są tak samo winne lękowi stomatologicznemu jak wszystko inne.

Dużą rolę odgrywa równieżstres sensoryczny

. Od ostrych igieł, przez głośne dźwięki, po dziwne zapachy i wiele innych - sam fakt poddania się zabiegowi stomatologicznemu może wystarczyć, aby natychmiast wywołać lęk przed dentystami. W pewnym sensie lęk stomatologiczny jest naturalną reakcją na odczuwany strach. Jednak dzięki nowoczesnym i innowacyjnym zabiegom oferowanym przez The Super Dentists nie musi tak być!

Jak The Super Dentists pomaga dzieciom pokonać lęk przed zębami?

Wiemy, że strach przed dentystą jest częstym problemem u niektórych dzieci, zwłaszcza u nowych pacjentów. Każde dziecko zasługuje na wyjątkową opiekę stomatologiczną - zwłaszcza te, które borykają się z lękiem przed dentystą. Dlatego we wszystkich naszych gabinetach w San Diego zatrudniamy specjalistów, którzy pomogą Twojemu dziecku opanować i pokonać lęk przed dentystą.

Czasami do złagodzenia lęku przed zębami potrzebne są specjalne akcesoria. Wprowadź The Wand ®. Znany jako "Magic Wand" w naszych biurach, to innowacyjne urządzenie komputerowe dostarcza znieczulenie w stałych dawkach do określonych obszarów w ustach. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania igieł do podawania środków przeciwbólowych podczas zwykłych zabiegów stomatologicznych. The Wand może nawet leczyć pojedynczy ząb, jeśli jest to konieczne. Zarówno dorośli, jak i dzieci doceniają większą kontrolę - a co ważniejsze, mniejszy stres! Stosujemy najnowsze akcesoria stomatologiczne, aby zmniejszyć stres na fotelu dentystycznym. The Wand to kolejna metoda, dzięki której nasi pacjenci otrzymują opiekę, na którą zasługują.

Głównym źródłem lęku przed dentystą jest czas spędzony na fotelu dentystycznym. Dzięki naszemu innowacyjnemu, oszczędzającemu czas podejściu do stomatologii dziecięcej i usług ortodontycznych, The Super Dentists może zaoferować optymalną opiekę w minimalnym czasie. Na przykład, nasze aparaty Invisalign®, procedury ortodontyczne Acceledontics™ i inne najnowocześniejsze praktyki sprawiają, że Twoje dziecko spędza mniej czasu w naszym gabinecie, a więcej czasu ciesząc się tym, co kocha robić! Ale nawet gdy są tutaj, upewnij się, że nasz cierpliwy, reagujący personel będzie dbał o ich każdą potrzebę.

Dla nowych pacjentów, nasze powitanie jest jak żadne inne. Nasz przyjazny personel, kolorowe postacie, doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością i wiele innych atrakcji pomogą każdemu dziecku zapomnieć o lęku przed dentystą i skupić się na zabawie. The Super Dentists sprawia, że chodzenie do dentysty jest zabawą! Jest coś, co można powiedzieć o unikaniu lęku przed dentystą w gabinecie, a żadna inna sieć stomatologiczna nie pracuje ciężej, aby Twoje dziecko było spokojne.

Co więcej, mamy mnóstwo materiałów edukacyjnych na naszej stronie internetowej, aby zwiększyć wiedzę pacjenta. Ponieważ lęk przed dentystą często wiąże się z niewiedzą na temat leczenia, nasza biblioteka wideo i inne narzędzia pomagają pacjentom przezwyciężyć strach, zanim jeszcze postawią stopę w naszym gabinecie.

Odwiedź Super Dentystów już dziś!

The Super Dentists mają kilka biur w rejonie San Diego, aby służyć Tobie i Twojej rodzinie. Dowiedz się, dlaczego jedno na pięć dzieci w San Diego jest dzieckiem Super Dentists - umów się na wizytę i zobacz, jak możemy pomóc każdemu pokonać lęk przed dentystą. Chodzenie do dentysty nie powinno wywoływać strachu... powinno być zabawą! To właśnie myślenie stoi za doświadczeniem The Super Dentists. Zatrzymaj się i odwiedź nas już dziś.

Don't Fear the Dentist - How to Overcome Dental Anxiety was last modified: Lipiec 16th, 2020 przez The Super Dentists