Stomatologia & Ortodoncja

#

Jak zoptymalizować rodzinny budżet na zdrowie

  • 3 listopada 2021

 

Utrzymanie budżetu może być trudne. Zarządzanie rachunkami, zakupami spożywczymi i niespodziewanymi wydatkami to jedna rzecz, ale równoważenie wydatków na zdrowie może przynieść własny zestaw wyzwań i niespodzianek. Mamy nadzieję, że niektóre z tych wskazówek dotyczących budżetowania pomogą Ci stworzyć budżet odpowiedni dla Ciebie, w tym specjalny budżet zdrowotny, który poprawi Twoje zdrowie, obniży ogólne koszty i zapewni Ci pokrycie w przypadku pojawienia się niespodziewanych problemów zdrowotnych.

Jak większość budżetowców wie, planując budżet, należy zacząć od tego, co jest absolutnie niezbędne. Po zawężeniu tego, można dostać się do zabawy rzeczy. Więc po pierwsze, porozmawiamy o tym, jak zoptymalizować swój budżet rodzinny zdrowia (jak zdrowie jest koniecznością), a następnie zająć się optymalizacją budżetu rodzinnego jako całości.

Rodzinny budżet na zdrowie

1. Zostań w sieci

Niezależnie od rodzaju ubezpieczenia lub planu masz, pobyt w sieci. Zazwyczaj to pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy.

2. Wykonuj badania

Upewnij się, że Ty i Twoja rodzina otrzymujecie testy, szczepionki, badania przesiewowe i inną zalecaną przez lekarza opiekę, która jest zapewniona w Twoim planie zdrowotnym. Będąc na bieżąco z tymi badaniami profilaktycznymi i szczepionkami, zapewnisz swojej rodzinie lepsze zdrowie i zaoszczędzisz na kosztach leczenia, które zapłaciłbyś, gdybyś nie skorzystał z opieki profilaktycznej.

3. Skierowanie

Jeśli lekarz zaleci Ci wizytę u specjalisty, lub jeśli zdecydujesz się zrobić to na własną rękę, upewnij się, że otrzymałeś skierowanie od swojego lekarza. Bez niego, być może będziesz musiał zapłacić za te usługi z własnej kieszeni.

4. Alternatywy dla służb ratunkowych

Udanie się na ostry dyżur może być kosztowne, a czasem niepotrzebne w przypadku takich problemów jak grypa, drobne skaleczenia lub zwichnięcia itp. Udając się do centrum pomocy doraźnej, obniżysz koszty leczenia i otrzymasz pomoc w razie wystąpienia dolegliwości, niezależnie od tego, co to jest.

5. Elastyczne konto wydatków

Dzięki elastycznemu kontu wydatków, możesz wybrać pewną kwotę pieniędzy, która jest pobierana z każdej wypłaty i umieszczana na koncie, które możesz wykorzystać na opłacenie pewnych usług opieki zdrowotnej. Listę tego, na co możesz je przeznaczyć, znajdziesz w swoim dziale kadr. Jeśli masz elastyczne konto wydatków, upewnij się, że z niego korzystasz. Stracisz to, czego nie wydasz na koniec roku.

6. Opieka stomatologiczna

Jest to obszar zdrowia, który wielu pracodawców tnie ze względu na zwiększone koszty opieki zdrowotnej. Nie trać opieki stomatologicznej, ponieważ jest ona kluczowa dla Twojego ogólnego stanu zdrowia. Umieść ją w swoim budżecie. Zastanów się nad planem dentystycznym z rabatem. Te plany zostały stworzone, aby zaoszczędzić pieniądze i nie rozbić bank. Twoja rodzina będzie nadal uzyskać opiekę stomatologiczną, której potrzebują, poprawiając ich ogólny stan zdrowia i obniżając koszty opieki zdrowotnej.

Twój budżet rodzinny jako całość

1. Korekta perspektywy

Po pierwsze, jeśli chodzi o budżetowanie, upewnij się, że masz właściwe podejście do tego. Nie patrz na to jak na karę. Spójrz na budżetowanie jako sposób na wyjście z długów, kupno domu, kupno samochodu, etc., a będziesz o wiele bardziej skuteczny w tym.

2. Elastyczność

Nie zakładaj automatycznie, że Twój budżet jest zapisany w kamieniu i nie może być dostosowany lub zmieniony w razie potrzeby. Aby rozpocząć swój budżet, zacznij od bardziej konserwatywnych oczekiwań, aby nie nastawiać się na porażkę, a następnie wypracuj sobie drogę w górę stamtąd.

3. Wielkie oszczędzanie

Sprawdź, jak możesz oszczędzać w większych obszarach swojego budżetu w pierwszej kolejności. Niektórzy budżetowcy sugerują, aby wydawać nie więcej niż 25 procent miesięcznego dochodu na mieszkanie - chyba że mieszkasz w droższych miastach, gdzie maksymalna kwota powinna wynosić 35 procent - nie więcej niż 10 procent na opłaty za samochód, 5 procent na wydatki na opiekę zdrowotną i 10 procent na artykuły spożywcze.

4. Oszczędności i zadłużenie

Często pomijane podczas budżetowania jest umieszczenie wystarczającej ilości pieniędzy w swoich oszczędnościach i wystarczająco dużo w kierunku długu. Uczynienie z nich priorytetu może być wielkim ratunkiem na dłuższą metę. Posiadanie dużej ilości pieniędzy w swoich oszczędnościach może znacząco pomóc Ci, gdy coś nieoczekiwanego pojawi się później - ogromne rachunki za leczenie, naprawa samochodu, itp.

Wraz z umieszczeniem pieniędzy w kierunku oszczędności, upewnij się, że jesteś umieszczenie dodatkowych 10 procent miesięcznego dochodu - oprócz wszystkiego, co idzie do 401 (k) konto w pracy - na emeryturę.

5. Budżetowanie stylu życia

Teraz zaczniemy przechodzić do bardziej zabawnych rzeczy. To będzie na dalszym miejscu listy podczas spisywania budżetu. Budżetowanie stylu życia może obejmować wakacje, nowe meble, zakupy, rozrywkę, randki, itp. Jeśli jednak jesteś daleko w dół w długach i masz mało oszczędności, będziesz chciał zająć się tymi kategoriami najpierw - przynajmniej czyniąc dobry postęp, zanim zrobisz te inne kategorie. Nawet jeśli masz niewielkie zadłużenie, Twoja kategoria budżetowania stylu życia nie powinna przekraczać 30 procent budżetu. Nadal masz rzeczy pierwszej potrzeby, o które musisz zadbać w pierwszej kolejności.

Jak więc zacząć budżetowanie w tej kategorii? Uczyń to osobistym. Jakie dziedziny sprawiają Ci najwięcej radości? Podróże? Praca fizyczna? Jakieś hobby? Załóż na to budżet. Nawet jeśli jesteś ograniczony w tym, ile możesz wydać w tej kategorii, nadal będziesz mógł wydać trochę w tym obszarze, który przynosi Ci szczęście! To może nawet sprawić, że będziesz trochę bardziej intencjonalny o tym, na co wydasz przydzieloną kwotę.

6. Wyżywienie

Chociaż może to należeć do kategorii stylu życia, nadal będziesz miał kategorię w swoim obszarze potrzeb dla żywności. Wiele osób jada na mieście przynajmniej kilka razy w tygodniu - niektórzy nawet więcej niż to. Aby uzyskać wskazówki, jak jeść na mieście przy niskim budżecie, zobacz How to Dine Responsibly: Eating Healthy on a Low Budget.

7. Noszenie przy sobie gotówki

Nie wiem jak ty, ale ja walczę, aby nosić gotówkę ze mną, ponieważ karty kredytowe i debetowe są teraz powszechnie akceptowane wszędzie. Jednak noszenie gotówki może faktycznie pomóc Ci trzymać się budżetu. Niektóre z Twoich wydatków, takie jak czynsz lub spłata kredytu hipotecznego, płatności za samochód, itp. powinny być ustawione tak, aby automatycznie pobierane z Twojego konta, więc nie będziesz musiał martwić się o spóźnione opłaty. Ale jeśli chodzi o codzienne wydatki, takie jak gaz czy jedzenie, raz w tygodniu udaj się do bankomatu i wyciągnij gotówkę na wydatki w danym tygodniu. Będziesz bardziej uważał na to, ile wydajesz, jeśli będziesz widział, jak twoje pieniądze zaczynają się kurczyć w portfelu.