Inne

#

Dzieci myją zęby - wybór odpowiedniej metody

  • 12 sierpnia 2021

Twoje dziecko już dojrzało do tego, aby samodzielnie myć zęby? Możesz przy tej okazji pokazać mu, że mycie zębów jest przyjemnym elementem dbania o higienę. Poznaj sposoby na to, by w trakcie szczotkowania zębów również bawić się z dzieckiem.

Prezentujemy tutaj sposoby na to, by odpowiednio zadbać o uśmiech Twojego malucha. Postaraj się, by wszystko w odpowiedni sposób zorganizować, a mycie zębów nie będzie trudne. Pamiętaj, że chodzi tu nie tylko o szczotkowanie zębów, ale również o to, jak wszystko wygląda przed myciem, jak i po nim. Zorganizuj to tak, by Twoje dziecko było w odpowiedni sposób nastawione. Jeśli osiągniesz ten założony cel, dziecko zawsze będzie iść do łazienki z radością. Poznaj zatem sposoby na to, by przekonać milusińskich do szczoteczki i pasty.

Pozytywne podejście do mycia zębów

Zadbaj o to, by ta sytuacja kojarzyła się dziecku dobrze. Nie jest dobrym podejściem wzbudzanie w dziecku strachu przed chorobami zębów i wizytą u stomatologa, jeżeli nie będzie dbało o zęby. W ten sposób dziecko kreuje negatywny wizerunek dentysty, a lepiej byłoby zadbać o to, by to nowe doświadczenie wzbudzało w nim pozytywne emocje. Dzięki temu łatwiej przyjdzie mu przywyknięcie do tego.

Myjcie zęby razem

Udowodnij dziecku, że nie tylko ono musi szczotkować zęby. Każdy powinien to robić - dorośli również. Maluchy chętnie naśladują, zatem widząc, że Ty również na co dzień to robisz, mycie zębów stanie się również jego rytuałem, który ma codziennie miejsce.

Zakupy z dzieckiem

Udajcie się razem do sklepu - będzie to kolejny element wspólnego mycia zębów. Dziecko chętnie sięgnie po szczotkę i pastę, które samo wybrało podczas wizyty w sklepie. To również element zabawy.

Dentysta również jest ważny

To, czy Twoje dziecko będzie lubiło przychodzić do stomatologa, w dużej mierze zależy od tego, jak przebiegać będzie jego pierwsza wizyta. Jak przekonać malucha do tego miejsca? Odpowiednie będą gadżety, jak chociażby broszury, lizaki czy naklejki. To wzbudzi zainteresowanie dziecka gabinetem dentystycznym.

Dentysta ma gigantyczny wpływ na to, jakie podejście do szczotkowania zębów ma maluch, jednak nie mnie istotne jest nastawienie rodziców. To oni znają najlepiej swoje dziecko i spędzają z nim mnóstwo czasu. Dzięki temu z pewnością są w stanie dobrać taką metodę, która będzie najbardziej odpowiednia i skutecznie przekona malucha do utrzymywania higieny jamy ustnej i szczotkowania zębów.

środki do mycia zębów

Składniki aktywne w produktach do higieny jamy ustnej

Mycie zębów to oczywiście nasz obowiązek i konieczność, jeśli chcemy być higieniczni. Nikt oczywiście nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez mycia zębów. Jednak kluczowym elementem będzie zawsze pasta do zębów i jej wybór to naprawdę ważna sprawa, na którą trzeba zwracać uwagę. Co wiec znajduje się w paście?

Obecnie oferowane nam pasty są mocno zróżnicowane. W składzie zawsze znajdują się środki ścierne, które odpowiadają za czyszczenie i polerowanie. Dlatego właśnie takie elementy są kluczowym elementem odpowiadającym za usuwanie zabrudzeń i płytki nazębnej. Jeśli chcemy pozbyć się przebarwień, będzie trzeba właśnie wykorzystywać niewielką ziarnistość środków ściernych.

W składzie pasty znajdują się także środki pieniące. Pasta do zębów będzie się pienić ponieważ ma w sobie substancje czyszczące, które mają taki właśnie charakter. Najczęściej używa się tutaj laurylosiarczan sodu. W składzie pasty znajdują się oczywiście związki fluoru. Lekarze wyraźnie podkreślają, że powinno się wybierać takie pasty w składzie których fluor będzie się znajdował. To ważne, ponieważ to właśnie on odpowiada za mocne szkliwo zębów i czyni nasze uzębienie dużo bardziej odpornym na próchnicę.

Musimy wspomnieć jeszcze o substancjach, które mają charakter żelujący i również pojawiają się w tego typu produktach jak pasta do zębów. Nie możemy zapomnieć o tym, że pasta ma swój charakterystyczny smak i zapach. Aby tak się stało w składzie muszą się znajdować składniki, które za to konkretnie będą odpowiadać. Wybór odpowiedniej pasty powinien być związany ze sprawdzeniem w dokładny sposób jej składu.

Należy pamiętać, że są różne substancje aktywne, które w pastach się pojawiają i warto je dopasować do własnych oczekiwań. Musimy mieć taką pastę, która akurat nam będzie w stanie dać najlepsze efekty czyszczenia zębów. Obok past są również płyny do płukania jamy ustnej, które jak się okazuje także cieszą się sporym zainteresowaniem i są chętnie wybierane przez wiele osób. Można powiedzieć, że obecnie istnieje moda na ich wykorzystywanie i na pewno mogą być wsparciem dla szybkiego wyczyszczenia jamy ustnej po posiłku.