Koncentratory tlenu umożliwiają domowe leczenie tlenem osób z zaawansowaną astmą, nowotworem płuc, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, mukowiscydozą, nadciśnieniem płucnym, włóknieniem płuc. Należy jednak wiedzieć, że koncentrator wspomaga oddychanie, ale nie jest aparaturą zastępczą. Do tego służy respirator.

Sposób działania koncentratora jest prosty. Urządzenie pobiera tlen z powietrza, przepuszcza przez filtry molekularne zwane separatorami i podaje choremu skoncentrowaną dawkę czystego pierwiastka życia. Tlen aplikowany jest przez maskę lub kaniulę, czyli rurkę do nosa. Koncentrator używany w tlenoterapii przyczynia się do poprawy parametrów oddechowych i gazometrii.

Naszym Klientom oferujemy sprzedaż wysokiej klasy stacjonarnych i przenośnych koncentratorów tlenu – nowych i używanych.

Stacjonarne koncentratory tlenu

Posiadamy w ciągłej sprzedaży i bardzo przystępnych cenach stacjonarne koncentratory tlenu. Proponujemy sprzęt używany z 12 miesięczną gwarancją. Jego ceny w naszej ofercie zaczynają się od kwoty 800zł, a górny ich pułap sięga 1200zł. Zainteresowani znajdą w Aero-Med modele takie jak:  Invacare 5, Invacare Platinum, Invacare perfecto O2, Oxy6000, Krober O2, Philips EverFlo, Devilbis 515KS, Devilbis 525KS, Airsep New Life Elite, Airsep VisionAire.

Przenośne koncentratory tlenu

Bardzo wygodną opcją są przenośne koncentratory tlenu. To aparatura, która umożliwia chorym swobodę poruszania się. W naszej ofercie posiadamy lekkie, nowoczesne i łatwe w obsłudze koncentratory tego typu.  Podają one tlen w sposób ciągły lub pulsacyjnie, gdy zarejestrują moment wdechu pacjenta. Naszym Klientom oferujemy modele: Inogen One G2, Inogen One G3, GCE Zen-O.

 

  INOGEN ONE G2.

 INOGEN ONE G2.

Parametry techniczne:

Wymiary: 27,4×10,1×24,1cm

Waga: 3,2 kg

Poziom hałasu: <38dbA

Stężenie tlenu: 90% +/-3%

Przepływ tlenu: od 1 l/min do 5 l/min

Tryb podawania: pulsacyjny

 

 

INOGEN ONE G3

INOGEN ONE G3

Parametry techniczne:

Wymiary: 22×7,6×18,4cm

Waga: 2,2 kg

Poziom hałasu: 39dbA przy 2 l/min

Stężenie tlenu: 90%

Przepływ tlenu: od 1 l/min do 5 l/min

Tryb podawania: pulsacyjny

 

 

 

GCE Zen-O

GCE Zen-OGCE Zen-O

Parametry techniczne:

Wymiary: 21,2×16,8×31,3cm

Waga: 4,66 kg

Poziom hałasu: 38dbA

Stężenie tlenu: 87% – 96%

Przepływ tlenu: 1-6 l/min w trybie pulsacyjnym   0,5-2 l/min w trybie ciągłym

Tryb podawania: pulsacyjny i ciągły